Унгария спечели изключително здравото съседско дерби със Сърбия и се изкачи на върха в нашата квалификационна група за Евро 2024.

На стадиона в Будапеща двама тима изиграха забележителен двубой, който в крайна сметка бе спечелен от домакините с 2:1.

Сърбите нацелиха на два пъти гредата, а два гола на Митрович бяха отменени заради засада. Барнабаш изведе домакините напред в 20 минута, но Павлович изравни малко след това. Радостта за сърбите обаче трая буквално една минута, след като още в следващата атака Салай се разписа с много хубав удар.

В крайна сметка трите точки бяха завоювани от унгарците, които вече са лидери с 13 и на практика се класираха за Европейското, макар на теория това най-вероятно да стане факт в следващия мач с Литва. Сърбия има 10, но и мач повече. Черна гора е с 8, Литва с 5, а на дъното е България с 2.

Сериозен беше и залогът за Италия тази вечер в Група "С". "Адзурите" излязоха за задължителна победа срещу Малта и в крайна сметка я постигнаха - 4:0. Точни бяха Берарду, Бонавентура (2) и Фратези, а попаденията бяха впечатляващи.

Успехът бе много важен за италианците, защото ги изкачи на второ място в класирането. Скуадрата има 10 точки, колкото и третият Украйна, но е с мач по-малко. На върха с 13 е Англия.

Много голям залог имаше и в късния мач от Група "Н".

Там Дания взе много важни 3 точки в мача си срещу Казахстан и така излезе на второ място в класирането.

Скандинавците са с равен брой точки с лидера Словения и имат комфортна преднина от 4 пункта пред третия Финландия, който е с 12.