Новият шампион на Англия Ливърпул за първи път този сезон не успя да запише победа на "Анфийлд". Досега "червените" имаха 17 победи в 17 мача у дома, но днес трябваше да се задоволят с равенство - 1:1 срещу Бърнли, като имаха достатъчно възможности да си осигурят и осемнадесета победа на собствен терен, но това така и не се случи.

Юрген Клоп заложи на двама юноши в титулярния състав, давайки шанс за изява на Неко Уилямс и Къртис Джоунс.

Резултатът не бе открит от някой от атакуващото трио Мохамед Салах - Роберто Фирмино - Садио Мане, а от Андрю Робъртсън. Крайният защитник отигра като по учебник центриране на Фабиньо в 33-ата минута и се възползва от опразнената врата на Ник Поуп, прехвърляйки го с глава за 1:0.

Коравите гости не се предадоха и стигнаха до равенството с пореден гол от страна на Джей Родригес, който отбеляза за трети път в последните четири мача, в които е на терена. Той завърши успешно атака, започнала с центриране от фаул в половината на Бърнли, свалено с глава от Джеймс Тарковски, а Родригес шутира в далечния ъгъл на Алисон Бекер - 1:1 след 70 минути.

Така той удари рамо на съотборника си Ник Поуп, който е в пряка битка с бразилския страж на шампионите за "Златната ръкавица" - наградата за най-добър вратар в английския елит. Футболистите на Юрген Клоп имаха не една или две възможности да отбележат поне още един гол, но това така и не се случи.

Ливърпул има 93 точки след днешното реми, докато Бърнли продължава да таи надежди за класиране в Европа с 50 точки на деветата позиция.