Интер и Ювентус сътвориха истински спектакъл в "Дерби д'Италия", правейки най-резултатния мач помежду си от 49 години насам.

Двата тима направиха спиращо дъха 4:4 насред Милано, с което тотално разбиха на пух и прах тенденцията за постни дербита помежду си в последните години.

Тези осем гола превърнаха мача в най-резултатния помежду им от 1975-а насам, когато отново паднаха толкова попадения, но тогава Ювентус спечели с 6:2.

Иначе исторически има два по-резултатни мача. 9:1 за Ювентус през 1961-а и 7:2 за "бианконерите" във времената преди Първата световна война.

Зрелището между двата тима бе истинска радост за окото на всеки фен, но също така и за всеки свързан с Наполи, защото то означава, че неаполитанците ще посрещнат десетия кръг в Серия "А" с четири точки аванс пред Интер и пет пред Ювентус в битката за титлата.

Друг любопитен факт, който прави това 4:4 още по-изненадващо е, че за девет кръга Ювентус има допуснати пет попадения, а четири от тях паднаха тази вечер в рамките на 53 минути игра.

Снимка: Getty images

Пьотър Желински откри от дузпа в 15-ата минута, но Ювентус реагира по перфектен начин, защото само десет минути по-късно обратът бе факт.

Душан Влахович изравни, Тимоти Уеа вкара за светкавичния обрат.

Но това не бе всичко в тази спираща дъха първа част на мача, защото до почивката видяхме нов обрат в резултата.

Хенрик Мхитарян изравни в 35-ата минута, а атака по-късно Интер получи право да изпълни дузпа, която полякът Желински превърна в нов гол за 3:2 в полза на "нерадзурите".

Шоуто продължи и през второто полувреме, а голът на Дензъл Дъмфрис в 53-ата минута изглеждаше като решителен миг в полза на Интер, защото домакините вече водеха с 4:2.

Ключов момент бе пускането на Кенан Йилдъз, защото това бе човекът, който в 71-ата и 82-ата минута вкара две попадения, за да донесе точката на Ювентус и да оформи крайното 4:4.

Със сигурност "Дерби д'Италия", което ще се помни дълго.