Борусия (Мьонхенгладбах) върна с пълна сила интригата в Бундеслигата с домакинско 3:2 над гранда Байерн.

Баварците остават лидери в класирането с 43 точки, но вторият Унион (Берлин) е с 42 и мач по-малко, което означава, че още в неделя може да излезе начело с победа на свой терен срещу Шалке. Третият Борусия (Дортмунд) има 40 т. и с успех у дома срещу Херта също утре, може да се изравни с Байерн.

Старият враг - голям съперник и за титли, и в Европа на баварците от 70-те и 80-те години, направи летящ старт на мача. В 9-ата минута бе изгонен с директен червен картон Дайо Упамекано, който спря откъснал се нападател с нарушение.

Ларс Щиндъл откри в 13-ата минута, но Ерик Чупо-Мотинг изравни в 35-ата. След почивката десетимата от Байерн обаче не издържаха - попадения на Йонас Хофман и Маркус Тюрам направиха 3:1.

В края Матайс Тел върна един гол, но домакините спечелиха.