Воденият от Станимир Стоилов тим на Гьозтепе направи поредна важна крачка към промоция в турската Суперлига.

Гьозтепе победи с класическото 3:0 последния в класирането Гиресунспор, приближавайки се само на един мач от така жадуваната промоция.

Воденият от Станимир Стоилов тим е на второто място, с 11 точки аванс и мач повече от третия Чорум. Поражение на този отбор утре, или успех на Гьозтепе в следващия кръг ще означава край на битката за място в Суперлигата.

Гьозтепе успя да открие резултата в края на първото полувреме в днешния мач, а с нови два гола в началото на второто полувреме отборътна Стоилов си гарантира очакваната победа като гост на последния в класирането.

При идването си в Гьозтепе, Стоилов завари отбора на четвъртото място, а целта пред него бе именно директна промоция в елита. Със страхотна победна серия той успя да се откъсне на второто място и целта изглежда почти постигната.

Решителната победа за Гьозтепе може да бъде домакинството на Генчлербилиги следващата събота.