Рома показа характер, хвърли и щипка късмет за подправка, и си тръгна с 2:2 от гостуването на Фиорентина в Серия А.

Диего Йоренте изравни зрелищно в петата минута на добавеното време, забивайки топката в далечния ъгъл с мощен шут.

Домакините гневно реагираха, защото претендираха, че добавеното време е било само четири минути, но реферът Давиде Маса остави и корнера, след който римляните изравниха.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ МАЧА>>>

Лука Раниери откри за Фиорентина, след което отборът му изпусна няколко идеални ситуации да удвои. В 58-ата минута Хосам Ауар изравни за "вълците" с глава, но отново инициативата бе за виолетовите.

Ролан Мандрагора изведе Фиорентина пак напред в резултата в 69-ата минута, а в 80-ата Кристиан Бираги заложи топката на 11 метра за дузпа, от която да направи 3:1. Но вратарят Миле Сливар спаси, оставяйки Рома в играта. И дойде мигът на Йоренте с мощния му шут, донесъл точката.

Рома е пети с 48 т., на три зад четвъртия Болоня. Фиорентина е с 43 точки на осмо място.