Франция победи Кот д'Ивоар с 4:3 след невероятна драма на олимпийския турнир в Токио.

"Петлите" бяха на минути от това да отпаднат от надпреварата още в груповата фаза, но вкараха два гола в последните минути, за да постигнат обрат, който запазва шансовете им за класиране напред.

Така след загубата от Мексико в първия кръг остават с 3 точки в група "А". Толкова имат също мексиканците и японците, които по-късно днес играят един срещу друг. В последния кръг Франция играе срещу домакините.

Лутер Синх от Южна Африка изпусна дузпа в края на първото полувреме и нищо не предвещаваше, че през второто предстоят седем попадения. Именно африканците поведоха в 53-ата минута с гол на Кобамело Кодисанг.

Франция успя да изравни с гол на ветерана Андре-Пиер Жиняк четири минути по-късно. Южна Африка поведе отново в 72-ата минута с красиво изпълнение на Евиденс Макгопа.

Жиняк обаче отново бе точен в 78-ата минута - 2:2. Тебохо Мокоена даде за трети път аванс на Южна АФрика в 81-ата минута.

В 86-ата минута вратарят на африканците направи дузпа и Жиняк от бялата точка реаизира своя хеттрик.

Стигна се до 92-ата минута, когато след центриране от ляво Тежи Савание се възползва и донесе успеха на европейския тим.