Светът на футбола се възхити на чудото от стадион "Анфийлд", където Барселона бе подчинен с 4:0 и пратен зад борда на Шампионската лига от Ливърпул.

Английският отбор не за първи път произвежда футболни чудеса, като някои европейски медии избраха заглавията си, сътворени след финала в Шампионската лига в Истанбул преди 14 години, за да отразят епоса от вторник вечер.

"The IncREDibles", написа в. "Дейли Телеграф".

Означава "Невероятните" като в култовата анимация за супергерои, но думичката RED (червено) е изтъкната. Същото бе заглавието и след незабравимата победа над Милан от 0:3 до 3:3 и с дузпи в онзи финал.

Тогава отново Ливърпул обърна невъзможен мач, когато никой не му даваше шанс.

В Турция през 2005-а се случи за шест минути през второто полувреме - наваксани бяха три гола. Два от тях паднаха в 54-ата и 56-ата минути, снощи пак второто и третото попадение дойдоха в същите минути.

"Прегазени", кратко пише в. "Ливърпул Ехо", местното издание в града.

И припомня, че преди мача сър Кени Далглиш, почетен директор в клуба и легенда на "червените" е предвидил: "Барселона ще има най-тежката вечер в историята си". Удивително - ливърпулският вестник повтаря едно към едно заглавието на колегите си: "The IncREDibles"!

"Ливърпулската четворка отново е тук", леко закачливо играе на думи италианският "Гадзета дело спорт". Разбира се, аналогията е с "Бийтълс", наричани именно така - Ливърпулска четворка.

"Какъв провал, нова черна нощ", тъжи каталунският "Мундо Депортиво", който дава оценки от 3 до 5 по десетобалната система на играчите на Барса. Само Меси всъщност е с петица.

"Корнерът, който изуми цялата планета - пише изданието. - Той повали Барса и бе нокаутиращият удар. Изпълнението на Трент Александър Арнолд, който залъга, че ще остави корнера на Жердан Шакири, а после пусна хитро по земя на непокрития Ориги, направо съсипа играчите на Барселона. Те не можеха да повярват, че са направени за смях по такъв детински начин."

Изпълнението за четвъртия гол не е заучено.

"Беше инстинкт - обясни 20-годишният Арнолд, който игра страхотно и даде две асистенции. - Тръгнах да оставям топката, но видях, че те се нареждат бавно и Ориги и напълно сам. Реших да опитам паса в един момент, не сме го тренирали."

"Какво направи, Ливърпул!?", пита с огромно заглавие руският "Спорт Експрес".

Изданието от два дни не спира да пубикува в онлайн версията си репортажи от града, където имаше трима пратеници за мача.

"122 секунди - те просто оставиха без дъх стадиона, Европа и света - анализира BBC. - Толкова бе времето между втория и третия гол. Ливърпул не за първи път този сезон го прави. Отборът на Клоп натиска газта, щом усети, че противникът е колеблив.

Меси изглеждаше победен минути преди края. Барса нямаше никакви сили за обрат."

"Червена лудост", е огромното заглавие на корицата на днешния френски в. "Екип".

Ливърпул не е отпадал в елиминации на евротурнирите при Юрген Клоп. В три поредни участия - в Лига Европа (2015/2016 г.) и Шампионската лига (2017/2018 и 2018/2019 г.), отборът стига финал. Удивителна статистика.

Това ще е девето участие в мача за трофея на шампионите за отбора от Града на "Бийтълс". Само Реал (16 участия), Милан (11) и Байерн (10) имат повече достигнати финали в турнира.

"Червените" имат пет трофея и три загуби в последния мач.

Едва за четвърти път в историята на турнира отбор успява да обърне пасив от 3 гола в мач от елиминациите.

Миналата година това направи Рома - пак срещу Барселона (1:4 и 3:0).