Аржентина победи с 1:0 Еквадор в Чикаго, в предпоследната си контрола преди старта на Копа Америка. Световният шампион не започна от първата минута с оптималния си състав, като Лео Меси остана на скамейката до 56-ата.

В края на първото полувреме Анхел ди Мария вкара с типичния махленски удар, но вероятно най-ефективен във футбола - боц, пускайки топката покрай вратаря на съперника.

Това остана и единствен гол до края, въпреки че аржентинците имаха още положения да вкарат.

Снимка: AP/БТА

Меси се появи именно на мястото на Ди Мария, предизвиквайки истерия на "Солджър Фийлд". Фенове нахлуха на терена за селфита, а трибуните се вдигаха всеки път, когато топката стигнеше до номер 10.

Лео не успя да зарадва хората с гол или асистенция, но целта е ясна - да е в кондиция за старта на Копа Америка на 21 юни.

Тогава е мачът на откриването на Аржентина с Канада.

Същият този тим на Канада направи сензационно 0:0 като гост на Франция в друга контрола, късно в неделя вечер.

Селекционерът на финалистите от последния Мондиал пусна в игра състав, много близък до този, който се очаква да е титулярен на Евро 2024. Единствено асът Килиан Мбапе остана резерва, но в атака бяха Оливие Жиру, Антоан Гризман, Усман Дембеле и Маркюз Тюрам - каре суперзвезди.

Въпреки това Франция не пречупи коравите северноамериканци, водени вече от треньора Джеси Марч, който е бил начело на тимове като Залцбург и Лийдс в Европа. Очевидно канадците няма да са лесен съперник за никого на Копа Америка. А групата им е страшно тежка - Аржентина, Перу и Чили.

Французите пък вече мислят за първия си мач на европейското, който е на 17 юни срещу Австрия. Другите състави в карето са Нидерландия и Полша.

Европейският шампион Италия "преписа" от световния - 1:0 у дома срещу Босна, в последна контрола преди Евро 2024.

Давиде Фратези вкара единствения гол в 38-ата минута на стадиона в Емполи, за да донесе успеха на италианците. Те не впечатляват със звезден състав, а отново с типичната за тях в последните години отборна игра, подчинена на системата и колектива, а не на индивидуалните качества на този или онзи.

Шампионът на Европа започва защитата на титлата на 15 юни, събота, срещу Албания. Другите два тима в групата са много сериозни - Испания и Хърватия.