Енер Валенсия може би няма да играе повече на Мондиал 2022. Капитанът и голмайстор на Еквадор напусна преждевременно при равенството 1:1 срещу Нидерландия, след като бе изравнил резултата с третия си гол на първенството в Катар. Официална информация все още липсва, но медиите в страната съобщават именно това.

В заключителните минути на ремито с "лалетата" той падна на тревата и се хвана за коляното, а това стана факт без да е бил в контакт с противников футболист. Опитният нападател на Фенербахче имаше проблеми с коляното и в първия мач - победата с 2:0 над домакините от Катар.

33-годишното острие стана едва четвъртият футболист, който може да се похвали с това, че е вкарал последните шест гола за страната си на световно първенство. Останалите са Еузебио (Португалия), Паоло Роси (Италия) и Олег Саленко (Русия).

Валенсия е голмайстор №1 в историята на родната си страна със своите вече 38 попадения.

В последния си мач от групите Еквадор играе със Сенегал.