Германският шампион Байер Леверкузен драматично удължи серията си без поражение във всички турнири на 46 срещи, след като направи равенство 2:2 като домакин на Щутгарт в двубой от 31-ия кръг на Бундеслигата.

Отборът Байер навакса изоставане от два гола изоставане през второто полувреме, а изравнителното попадение падна в шестата минута на добaвените пет.

Сценарият бе идентичен в миналия кръг, когато Байер отново се спаси в продължението, тогава срещу Борусия Дортмунд.

Това бе общо 21-и гол за тима от Леверкузен, отбелязан след 85-ата минута в досегашните мачове през сезона. От Щутгарт бяха бесни, че съдията остави толкова дълго да се играе футбол.

За Леверкузен остават още три кръга, както и финалът за Купата на Германия и двата полуфинални мача в Лига Европа срещу италиански Рома.

Байер Леверкузен събра 81 точки на върха във временното класиране, а Щутгарт остава трети с 64 точки, на две пред четвъртия РБ Лайпциг.

И четирите гола в срещата паднаха през второто полувреме. Гостите поведоха с 2:0 след попадения на Крис Фюрих в 47-ата и на Дениз Ундав в 56-ата минута, като останаха сериозни съмнения за нарушение на нападателя, но такова не бе отсъдено.

Амин Адли намали за домакините в 61-ата минута след подаване от Алехандро Грималдо. Футболистите на Байер Леверкузен се хвърлиха в атака в опит да предотвратят първото си поражение за сезона, вратарят на гостите Александър Нюбел направи три впечатляващи спасявания, но в шестата минута на добавеното време Роберт Андрих запази изключителната серия на шампионите в Бундеслигата с попадение за 2:2.