Милан отново изигра силен мач в Серия "А", но за разликата от миналата седмица срещу Наполи, сега тимът измъкна дербито с Рома в третия кръг - 2:1.

Срещата на "Сан Сиро" под проливния дъжд бе много любопитна и предложи страхотен тактически сблъсък между Дженаро Гатузо и Еузебио Ди Франческо.

Тя бе белязана и от по едно отменено попадение за отборите, благодарение на видео повторения (ВАР). Ако не бе системата, нередовните голове щяха да бъдат признати от рефера Марко Гуида.

"Росонерите" стигнаха до успеха с гол в добавеното време на младия Патрик Кутроне, който за пореден път се оказа късметлийския жокер за Гатузо. Въпреки късния гол, домакините заслужаваха успеха, защото бяха по-настоятелният от двата отбора.

Рома предпочете да играе твърде защитно - преиумеществено с петима бранители. Тройката в нападение, която бе изградена от Джеко, Пасторе и Шик получи твърде малко топки. И въпреки това "вълците" имаха своите шансове за успех.

От другата страна Милан игра вдъхновено, а много добър мач направи новото острие в атаката - Гонзало Игуаин, който подаде за победния гол.

В 17-а минута дойде първото положение за гол в мача и то бе за домакините. Гонзало Игуаин отправи силен удар по земя, който бе отразен от Роби Олсен.

Като цяло Милан имаше инициативата, но отбраната на столичани бе твърде наситена - изградена от две плътни линии.

В 28-а минута Сусо също пробва рефлекса на Олсен със силен шут отдалеч, но отново националният страж на Швеция изби в корнер.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Първият удар за Рома дойде в 35-а минута след центриране към Патрик Шик, но изстрелът му с глава бе твърде слаб и лесен за Донарума.

В 40-а минута по-добрата игра на Милан даде резултат. Ефективна работа на Рикардо Родригес по левия фланг и негово остро центриране донесе лесен гол за Франк Кеси - 1:0.

Ди Франческо направи тактически промени през втората част и Рома заигра много по-добре от самото й начало.

В 59-а минута изравнителният гол дойде. След центриране от корнер Донарума изчисти, а след лошо докосване на Калабрия централният защитник Федерико Фацио реализира с удар по земя - 1:1.

Само две минути обаче бяха нужни на Милан да вкара. Игуаин прати за първи път топката във вратата с екипа на тима след извеждащ пас зад защитата и преодоляване на Олсен. Но след пауза попадението бе отменено с ВАР. Повторенията показаха, че нападателят е с много малко в засада, но достатъчно.

Последва нов шанс за Милан. Чалханоглу видя как ударът му е спасен от шведския страж.

И в 79-а минута Милан отново допусна обрат, но още един гол бе отменен. След центриране от корнер Стивън Нзонзи вкара, но чрез ВАР се видя, че френският национал си поведе топката с ръка. Още едно правилно решение.

Последните 10 минути бяха много интересни и двата отбора потърсиха гола, но в крайна сметка Милан се докопа до такъв. Патрик Кутроне реализира след находчив пас на Игуаин и донесе точките за своите.