Ливърпул записа четвърта поредна победа от началото на Висшата лига, след като спечели гостуването си на Лестър с 2:1.

Гостите показаха страхотна ефективност на "Кинг Пауър Стейдиъм" и без особено да блестят, успяха да изпълнят целта си.

Мърсисайдци започнаха силно срещата, като още в третата минута Фирмино и Салах пропусна отлични положения за гол.

Логичното все пак се случи в 10-та минута, когато Андрю Робертсон подаде към Садио Мане, който откри.

След попадението гостите намалиха темпото, което предостави владението в ръцете на Лестър, но "лисиците" така и не създаваха нищо по-опасно пред вратата Алисон.

Така се стигна до последната минута на първата част, когато след центриране от корнер, Роберто Фирмино покачи на 2:0.

Лестър все пак се върна в мача в 63-та минута, когато новият вратар на ливърпул допусна първата си сериозна грешка през сезона.

Бразилският страж реши да финтира Келеши Ихеаначо и загуби. Нихерийският нападател подаде към Рашид Гезал, който намали.

До края домакините се опитваха да стигнат до изравняване, но без резултат.