Арсенал се върна на върха във Висшата лига след епохален мач и драма като гост на Астън Вила - 4:2.

Победата дойде в добавеното време, когато Жоржиньо стреля мощно, топката се удари в гредата и се върна, рикошира в главата на плонжиралия вратар Емилиано Мартинес, за да влезе в мрежата за 3:2. В заключителните секунди Мартинели вкара в празната врата, тичайки от центъра с топката, след като Мартинес се бе включил при корнер да търси изравняване.

Екстазът за гостите бе пълен, а трите точки ги връщат на първото място, изгубено в сряда след 1:3 от Манчестър Сити.

Арсенал губеше с 1:2 на почивката пред погледа на Том Ханкс, запален фен на Вила. Холивудският актьор видя мач, драма и емоции, достойни за филм.

Оли Уоткинс откри за домакините в петата минута, а Букайо Сака изравни в 16-ата. Но Филипе Коутиньо даде нов аванс на Вила и мениджъра им Унай Емери, бивш наставник на Арсенал.

Гостите се вдигнаха мощно след почивката и рискуваха всичко - Олександър Зинченко изравни в 61-вата минута, а в добавеното време дойде драмата с гола на Жоржиньо и завършващия щрих от Мартинели.

Но не и преди Мартин Йодегор да изпусне за 2:3 от стопроцентова позиция, а Лион Бейли да уцели греда за домакините, с което те можеха до поведат пет минути преди края.

Арсенал има 54 точки, Манчестър Сити е с 51, а по-късно днес гостува на Нотингам.