Тотнъм спечели гостуването си на Уотфорд с 1:0 в среща от 21-ия на Висшата лига.

Много късен гол в 96-ата минута реши двубоя, когато Хюн-Мин Сон центрира от фаул и Давидсон Санчес от близка дистанция отклони с глава, за да донесе победата на своите.

Това беше поредния мач в лигата с много спорни моменти в наказателните полета на отборите. И двата отбора имаха основателни претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена, въпреки наличието на ВАР.

Малко преди края на редовното време фен на домакините се почувства зле и мачът бе спрян за няколко минути, за да му бъде оказана медицинска помощ.

Това наложи осемминутно продължение на срещата, от което в крайна сметка "шпорите" се възползваха.

Така Антонио Конте продължава да е непобеден начело на лондончани във Висшата лига и заслужи петото място с актив от 33 точки. Тотнъм е на две от четвъртия Арсенал, но и с два изиграни мача по-малко.

Уотфорд остава на незавидната 17-а позиция с 13 точки. Загубата е шеста поредна за "стършелите" в лигата.