ЦСКА 1948 и Левски завършиха наравно 2:2 в първия плейофен мач от челната шестица на българския шампионат.

Двата тима предложиха динамичен двубой в Бистрица, в който "червените" поведоха рано, допуснаха обрат до края на полувремето и стигнаха до изравнителен гол в началото на втората.

Двубоят беше трети между двата тима през сезона, като ЦСКА 1948 остава непобеден, след като преди това постигна победа с 1:0 и равенство 0:0. Днешният хикс ги бетонира още повече на третото място с 60 точки, на пет пред "сините", които са четвърти.

Интересно бе и че мачът противопостави Тодор Янчев и Елин Топузаков, които дълги години бяха съперници като футболисти на терена.

Снимка: Bulphoto

Началото за "червените" бе вихрено, като те поведоха още във втората минута. След центриране от ъглов удар на Георги Русев Ивайло Чочев надскочи персоналния си съперник и от близка дистнация вкара с глава.

В 18-ата минута Левски изравни след перфектна триходова комбинация. Уелтън подаде на Ивелин Попов, а той изведе Рикардиньо и бразилецът не сгреши сам срещу Даниел Наумов за 1:1.

Само седем минути по-късно "сините" осъществиха пълен обрат. Филип Кръстев центрира от десния фланг, а на далечната греда Уелтън надскочи Стив Фуртадо и прати топката в обратния ъгъл - 2:1.

В 36-ата минута Левски пропусна златен шанс да вкара трети гол, когато в ситуация четирима срещу един Ивелин Попов взе грешно решение. Малко след това на другата врата Пламен Андреев спаси хубав удар на Парвиз Умарбаев.

ЦСКА 1948 започна и второто полувреме по перфектен начин, изравнявайки за 2:2 в 49-ата минута. Алекс Колев центрира, а Марио Топузов свали за Умарбаев, който от близка дистанция бе точен.

След това темпото спадна, но "червените" имаха добър шанс да поведат в резултата в 76-ата минута. Ивайло Чочев бе изведен зад защитата и опита да прати топката под гредата, но вместо това я прати над вратата.

В 88-ата минута ЦСКА 1948 отново бе близо до гол. Георги Русев центрира от фаул, а високият Елитон надскочи двама футболисти и стреля с глава, за да види как топката минава на сантиметри от дясната греда.

В крайна сметка до ново попадение не се стигна и двата тима се задоволиха с равенството.