ЦСКА победи Берое с 3:0 в контрола в Банско.

Головете за "червените" вкараха Джонатан Линдсет и Тобиас Хайнц до почивката, и младият Алесандро Николов 64-ата минута.

Двамата норвежци си размениха и асистенции за техните попадения, а Хайнц бе сменен още преди края на първото полувреме, но не е ясно дали причината е травма.

Това е трета победа за ЦСКА на лагера в Банско след успехите срещу румънския Политехника Яш с 2:1 и Крумовград с 2:0, и общо четвърта на подготовката след успеха срещу Беласица с 2:0 в първата контрола в Панчарево.

Срещу Берое не играха заради леки здравословни проблеми Марселино Каресао и Густаво Бусато, а отстраненият от тима с треньорско решение Брадли де Нойер също не взе участие.

Наставникът Томислав Стипич пусна като титуляри четирима играчи, минали през школата на "червените" - Християн Петров, Петко Панайотов, Марк-Емилио Папазов и Георги Чорбаджийски.

Неприятни сцени настанаха в 68-ата минута, когато след нарушение срещу новото попълнение на ЦСКА Иван Тасев, двата отбора се спречкаха и главният съдия изгони с директни червени картони Саломони от Берое и Шопов от ЦСКА.

След това още един състезател на старозагорци напусна терена, но заради втори жълт картон.

Стартов състав на ЦСКА: Димитър Евтимов, Тибо Вион, Браян Кордоба, Християн Петров, Сейни Санянг, Джонатан Линдсет, Петко Панайотов, Георги Чорбаджийски, Улаус Скаршем, Тобиас Хайнц, Марк-Емилио Папазов.