ЦСКА 1948 и Славия завършиха наравно 1:1 в село Бистрица в среща от 22-ия кръг на efbet Лига.

Съдбата се усмихна на "червените", след като те играха почти цял мач с човек по-малко заради ранен директен червен картон. Славия поведе с гол на Иван Минчев, но в края Бирсент Карагерен изравни.

За отбора на Николай Панайотов това беше второ поредно равенство след подновяването на шампионата, като преди седмица възпитаниците му стигнаха до 1:1 и срещу Етър. Те вече имат 37 точки и са твърдо на шестата позиция. Славия остава на 11-ото място с актив от 25 точки.

Мачът започна кошмарно за домакините - с червен картон още в третата минута. Централният защитник Недеко Пишчевич беше изгонен с директен червен картон, след като спря Владимир Николов като последен в отбраната.

Славия бързо се възползва от численото си предимство с перфектна атака в 12-ата минута. Тони Тасев подаде към Николов, а той заложи топката за Иван Минчев и той стреля неспасяемо в десния ъгъл на Даниел Наумов за 1:0.

В 38-ата минута "белите" имаха добър шанс за втори гол, но Наумов спаси хубав удар по земя на Кристиян Стоянов.

И през втората част "червените" няма кой знае какви голови положения. Малкото такива бяха пред тяхната врата, като в 70-ата минута Наумов отрази и удар на Тони Тасев.

В края обаче ЦСКА 1948 наложи волята си и започна да атакува по-очестено. Това даде резултат в 83-ата минута, когато след центриране от корнер Бирсент Карагерен засече топката на близката греда с глава и я прати неспасяемо ъгъла - 1:1.

Снимка: Bulphoto