ЦСКА бе на няколко секунди от това за първи път да загуби точки в тазгодишния шампионат.

"Червените" победиха с 2:1 "Славия" на "Българска армия" с гол в последната минута, а двете попадения реализира новата деветка Мауридес с глава.

ЦСКА за първи път допусна гол през този сезон, но с много мъка успя да измъкне четвърта поредна победа и да запази перфектния актив.

Представянето на "Славия" в позитивен смисъл бе коренно различно от това при загубата срещу "Витоша" преди кръг, а не същото важеше за ЦСКА. "Червените" имаха своите ситуации, но сякаш не достатъчно, за да стигнат лесно до успеха.

Все пак го направиха в последния възможен миг и голямата радост е за тях.

Още във втората минута "белите" можеха да поведат. Милчо Ангелов се озова сам срещу вратаря след страхотен извеждащ пас на Станислав Узунов, но Черниаускас спаси удара му.

Последваха няколко опасни блокирани удари от играчи на ЦСКА, но "червените" се затрудняваха да натиснат опонента си през първата част.

Снимка: Bulphoto

В 37-а мнута "Славия" имаше сериозен късмет. Удар на Десподов от пряк свободен срещна гредата, а след това топката се отби в гърба на Стергиакис преди отново да срещне страничния стълб.

В продължението на първата част обаче превъзходството на домакините даде резултат след позната комбинация. Кирил Десподов центрира и Мауридес с глава откри - 1:0.

Вратата на ЦСКА обаче бе отключена за първи път през този сезон. В 67-а минута Янис Карабельов се разписа за 1:1 след центриране на Димитър Велковски от фаул.

След това "червените" така и не успяха да застрашат вратата на съперника и "Славия" бе много близо да стигне до равенството.

Само че в последната минута Мауридес отново показа хищническия си инстикт и след центриране технично вкара втория си гол с глава и общо осми през сезона.