ЦСКА постигна измъчен, но доста ценен успех с 3:2 в столичното дерби срещу Славия.

Подобно на мача отпреди седмица срещу друг столичен съперник - Локомотив, "червените" отново не впечатлиха с играта си, но все пак показаха страхотна ефективност при статичните положения и успяха да откраднат трите точки.

Именно три корнера донесоха трите гола за ЦСКА, в този вълнуващ и изпъстрен с доста интересни моменти двубой. Играта на тима обаче със сигурност отново ще предизвика притеснение в "червените" фенове.

Все пак ценни три точки, които отново върнаха ЦСКА на четири точки зад Лудогорец, защото втора поредна грешка от началото на пролетния полусезон можеше да се окаже и до голяма степен фатална в битката за титлата.

Всичките пет попадения на стадиона в квартал Овча купел паднаха през страхотната втора част на мача, а през първата много футбол нямаше, но тя ще се запомни с един ужасяващ инцидент.

По-малко от месец преди 46-ия си рожден ден, Георги Петков застана под рамката на вратата на Славия и счупи собствения си рекорд за най-стар играч в професионалния ни футбол.

В края на първата част обаче вратарят се сблъска ужасяващо с нападателя на 'червените" Жорди Кайседо, като остана безжизнено да лежи на терена.

Светкавичната намеса на лекарите свести Петков, но той видимо бе в много тежко състояние. Опитният страж се затрудняваше да диша, лекарите категорично отказваха да го изправят, а като цяло кадрите в тези минути бяха доста смущаващи.

Наложи се дори линейка да навлезе на терена, за да откара Петков в болница, което пък роди пореден, но и доста тъжен епизод в родния фтуболен фолклор.

Оказа се, че задната врата на линейката не се отваря и Петков не може да бъде откаран. Наложи се удари, един шут и използването на сила от страна на шофьора и играч на "белите", за да бъде отворена вратата превозното средство, а вратарят да бъде откаран в болница.

Иначе освен този ужасявящ епизод, в мача имаше пет гола, два червени картона, отсъдена и отменена дузпа, както и много драма.

Още в началото на втората част Славия излезе напред в резултата, а голмайсторът бе доста любопитен. Голът вкара Йон Бакеро, който е син на легендарният играч от дрийм тийма на Барса - Хосе Мари Бакеро.

Той бе на трибуните, за да гледа дебюта на своя син, като успя да се наслади и гола му.

Снимка: Bulphoto

В тези епизоди от мача ЦСКА изпитваше огромни затруднения със създаването на каквото и да е в атакуващ план, преди на помощ на "червените" да се притекат корнерите.

При първия от тях Жорди Кайседо изравни с глава, а малко по-късно и Мено Кох обърна резултата.

На вратата в тези две ситауции за Славия бе 16-годишният дебютант Денислав Жеков, който принудително се появи на терена след травмата на Петков.

Точно преди вторият гол за ЦСКА пък Славия получи шанс да изпълнява дузпа, но след намесата на ВАР тя бе отменена, защото имаше засада в хода на атаката.

А след трети корнер топката се озова на волето на Амос Юга, който вкра за 3:1 и сякаш реши всичко.

Славия обаче не се предаде. Ерол Дост намали с брилянтен гол, но секунди по-късно неговият съотборник Ертан Томбак си изкара наивен втори жълт картон и "белите" останаха с 10 души на терена.

Общо взето с това се изчерпаха футболните моменти в мача. До края ЦСКА умело затвори мача, успя да спре всеки опит на Славия за атака, а въпреки глупавият червен картон, който Греъм Кери си изкара, "червените" успяха да удържат успеха.