ЦСКА използва уикенда си без мачове за дъждовна контрола срещу втородивизионния Миньор (Перник).

"Червените" спечелиха играната на базата им в Панчарево проверка с разгромното 6:0, вдъхновено от южноамериканските звезди в атаката на тима.

Това са Марселиньо Кареасо, Браян Морено и Маурисио Гарсес, които вкараха  първите три попадения в проверката, преди в самия край ЦСКА да вкара още три гола на вече грохналите от умора играчи на 13-ия в класирането на Втора лига.

Резултатът откри Кареасо след половин час игра, когато получи топката около точката за дузпата и с добре насочен удар в левия ъгъл на вратаря успя да отбележи.

ЦСКА имаше още няколко отлични шанса да удвои, като лочигното се случи през втората част, когато трябва да отбележим, че Миньор излезе с тотално различен състав на терена, заменяйки всичките си титуляри.

В 60-ата минута Браян Морено, когато получи прекрасен ивеждащ пас от Тибо Вион, преодоля вратаря и с удар от малък ъгъл се разписа.

Пет минути по-късно реултатът вече бе 3:0, а автор на попадение бе Маурисио Гарсес, който излезе очи в очи с вратаря и не сбърка.

В последните 20 минути на мача играчите на Миньор тотално свалиха гарда и развалиха приличните впечатления, които оставиха след първия час игра в Панчарево, допускайки нови три попадения. По едно вкараха Дюкенс Назон и Амос Юга, а Венцислав Василев си вкара автогол.

Следващият официален мач на ЦСКА е в събота, когато "червените" гостуват на аматьорския Гигант (Съединение) в мач за Купата на странанта, а при постигане на очакваната победа, те ще имат визита и на един измежду Крумовград и Септември (София), отново в надпреварата за Националната Купа.