ЦСКА сложи край на ужасната серия, в която се намираше и успя да спечели мач за първи път от 21 септември насам.

"Червените" надвиха Ботев (Враца) с 2:0, а двата гола във вратата на гостите не само донесоха първия успех на столичния гранд от над месец, но това бяха и първите попадения, които воденият от Александър Томаш тим вкарва в този период.

Период, в който ЦСКА направи нулево реми с Черно море, което все пак не би трябвало да се тълкува като толкова лош резултат, но след това дойде шокиращото поражение от Септември с 0:1, както и това във Вечното дерби срещу Левски със същия резултат.

Последната победа на "червените" бе с 1:0 над Берое на 21 септември, като тогава единственият гол падна от дузпа. Трябва да се върнем с още седмица назад в средата на миналия месец, за да видим последния гол, който ЦСКА бе вкарал от игрова ситуация.

Днес всичко това се промени. ЦСКА взе рутинен и заслужен успех срещу клуб, който победи в последните им 16 срещи, а и за всички вече е ясно, че лимитът от грешки и загуби отдавна е преминат.

ЦСКА обаче не започна днешния мач по най-добрия мач. Ситуацията дори бе ужасна още в третата минута, когато Густаво Бусато бе пратен в нокаут след сблъсък с нападател на Ботев и трябваше да бъде откаран от стадиона с линейка, а няколко минути по-късно Александър Томаш трябваше да прави и втора принудителна промяна заради проблем на Джейсън Локило.

До самия край на първата част ЦСКА имаше само едно положение въпреки тоталния си контрол над събитията на терена, докато не дойде така важната 42-а минута.

Тогава Годуин Коялипу подаде на Шопов, а след това бързо се позиционира около точката за изпълнение на дузпа, за да получи центриране от своя съотборник и да открие резултата с глава.

По този начин той се превърна в автор на последните три гола за ЦСКА, след като вкара третото попадение за 3:0 срещу Локомотив, вкара и дузпата за 1:0 над Берое.

А секунди след попадението си Коялипу изпадна в доста куриозна ситуация, след като получи пас от Фаетона на празна врата, но вместо да вкара, то направи наглед невъзможното и прехвърли вратата.

Това все пак не се оказа фатално за ЦСКА, защото "червените" не допуснаха Ботев да създаде опасност пред вратата им за целия мач, а освен това заслужено успяха и да удвоят през втората част.

Вероятно по-късно, отколкото на Томаш му се е искало, но в 80-ата минута Матиас Фаетон вкара хубав гол с удар от дистанция и така с 2:0 осигури първия успех за ЦСКА от 21 септември насам.

Ситуацията в класирането обаче все още е твърде ужасна за "червените", които са 11-и с с 13 пункта от 12 мача. Ботев (Враца) пък остава на предпоследната позиция с 9 точки.