ЦСКА се превърна в третият полуфиналист в турнира за Купата на България, след като това вече направиха отбoрiте на Ботев (Пловдив) и Хебър (Пазарджик).

Носителят на трофея от 2021 година победи с 1:0 на стадион "Васил Левски" Арда в повторение на печелившия за "червените" финал, като и резултатът се повтори. Любопитно бе, че отново начело на кърджалийци бе Николай Киров, който пое отбора преди броени дни.

Ранен гол на полузащитника Амос Юга се оказа единствен в срещата, като столичани владееха инициативата в рамките на мача и почти не допускаха опасности пред вратата си. На свой ред изпуснаха шансове да вкарат гола на успокоението, но Нестор Ел Маестро ще е доволен от реакцията след загубата от Черно море. ЦСКА за трети път победи Арда в турнира за Купата, след като го направи и в осминафиналите през сезон 2021/22, тогава с 2:0 на "Българска Армия".

Остава само бъде определен последния полуфиналист в турнира, като това ще стане в четвъртък след мача между Лудогорец и ЦСКА 1948 в Разград.

ЦСКА започна активно мача днес и отправи първите шутове, като един от по-опасните бе на Иван Турицов, но над вратата.

Снимка: БТА

Късметът се усмихна на "армейците" в 18-ата минута, когато Тобиас Хайнц изпълни умно по земя фаул около флагчето за ъглов удар. Бързата топка бе отклонена от сънародника му Джонатан Линдсет с пета. Това изненада защитата и кълбото стигна до Амос Юга, а той реагира бързо и вкара.

Малко след това "червените" бяха близо до втори гол след добър пробив на Данило Асприля и пас към Тобиас Хайнц. Норвежецът стреля от чиста позиция, но ударът му бе блокиран.

Най-добрият шанс за Арда през първото полувреме се откри в 38-ата минута, когато Станислав Иванов стана длъжник за съотборниците си. Той излезе сам срещу вратаря след грешка на Християн Петров, но Густаво Бусато направи прекрасно излизане и отрази удара му. В ответната атака Асприля пробва късмета си с диагонален удар, но топката мина покрай вратата.

Снимка: БТА

Въпреки аванса си ЦСКА продължи да атакува и в началото на втората част. В 49-ата минута бе близо до гола, когато Хайнц центрира от корнер, а на близката греда Юрген Матай отправи много опасен удар, който бе отразен от Анатоли Господинов. Малко след това Матиас Фаетон оплете топката във външната страна на мрежата след добър индивидуален пробив.

Последва изобилие от удари пред вратата на Арда, но изпълненията бяха или твърде силни и високи или твърде леки и в ръцете на Господинов. В 78-ата минута младият Мартин Стойчев имаше възможност да се разпише срещу бившия си отбор, но и той стреля над вратата.

В 89-ата минута Арда можеше да изненада своя съперник, когато Борис Тютюков получи по земя в наказателното поле, обърна се около Християн Петров и стреля по тревата, но топката мина покрай лявата греда на Бусато.