ЦСКА победи "Верея" с 2:0 като гост и записа първа победа от месец насам.

Последният успех на столичани отново бе срещу същия съперник (5:1), а оттогава "червените" записаха три равенства и една загуба в шампионата и отпаднаха на полуфиналите за Купата на България.

Мачът бе изпълнен с доста голови положение и пред двете врати, а домакините като по чудо не стигнаха до почетно попадение.

Двубоят очаквано започна с по-добра игра на ЦСКА и в 11-та минута дойде първото опасно положение. Джеси центрира към Бланко, но ударът с глава на колумбиеца бе отбит от вратаря в напречната греда.

Гостите отговориха пет минути по-късно, когато Денислав Станчев бе изведен сам срещу вратаря на столичани, но пропусна.

"Верея" заигра по-добре от своя противник и стигна до още няколко добри ситуации.

В 31-та минута Илиян Йорданов изпусна сам срещу вратаря, а малко след това Станчев нацели гредата зад Черняускас.

Малко по-късно "Верея" отново уцели гредата. Антон Огнянов стреля от далечна дистанция, а неубедителната изява на "червения" страж можешеда доведе до нелеп гол.

Опасните атаки не спряха и през втората част, а десет минути след началото й, топката се удари за четвърти път в гредата след удар на Станислав Манолев.

ЦСКА все пак успя да поведе в 64-та минута. Нелепа грешка в "синята" отбрана доведе до корнер, а след изпълнението му Александър Барт откри.

В 72-та минута, гредата бе уцелена за пети път в мача след далечен удар на Антон Огнянов.

Минутка по-късно, "червените" сложиха точка на спора с гол на Алберг. Вратарят Цинцарски допусна нелепа грешка и холандското крило вкара на опразнената врата за 2:0.

Последваха още няколко добри ситуации за "Верея", но гол така и не падна.

Крайните позиции на двата тима в класирането бяха ясни още преди двубоя. ЦСКА ще завърши на второто място, а "Верея" на шесто.

За ЦСКА все пак предстои важен мач във вторник срещу вечния съперник "Левски".