ЦСКА спечели първата си контрола от лагера в Австрия. "Червените" се наложиха с 1:0 над австрийския Вакер Инсбрук, като единственото попадение реализира защитникът Юрген Матей малко след почивката.

Новите попълнения на ЦСКА Йоан Баи и Хамза Читакович започнаха в титулярния състав, а третият нов играч Жуниор Нзила се появи на терена през втората част.

Старши треньорът на ЦСКА Любослав Пенев започна със следния стартов състав: Димитър Евтимов, Юрген Матей, Жеферсон Телес, Мено Кох, Йоан Баи, Георги Йомов, Хамза Чатакович, Тибо Вион, Бисмарк Чарлс, Иван Турицов, Тиаго Родригес.

"Червените" бяха по-активният отбор и още в 3-а минута бяха близо до гол, но акробатичен удар на Бисмарк Чарлс премина на сантиметри над напречната греда.

Защитникът на ЦСКА Мено Кох получи контузия в 12-а минута бе сменен принудително от Пламен Гълъбов.

Хамза Чатакович можеше да се разпише в 30-а минута, но стреля над вратата.

Вакер имаше удобна ситуация в 37-а минута, но титулярът на вратата в този мач Димитър Евтимов се намеси и спаси.

ЦСКА стигна до попадение в 56-а минута. След центриране от корнер на Тиаго защитникът Юрген Матей се извиси и с глав прати топката в мрежата.

В последните минути австрийците взеха инициативата и бяха близо до изравнителен гол в 80-а минута, но младият страж Алекс Божев демонстрира рефлекс и отрази хубав шут от границата на наказателното поле.

Втората проверка на ЦСКА в Австрия е на 30 юни срещу Олимпиакос.