ЦСКА разгроми новака в казахстанския елит Каспий с 4:0 в първата си контрола от предсезонния лагер в Турция.

"Червените" видимо бяха доста по-класни от своя противник във всяко едно отношение, а това ясно си пролича и от получилия се резултат.

Макар и първа контрола, от която не могат да се направят кой знае какви изводи, трябва да се отчете, че съставът на Милош Крушчич игра доста офанзивно и през целия мач упорито търсеше попадения.

Още от първата минута стартираха завърналите се от наем в чужбина Божидар Чорбаджийски и Едвин Джеси, докато на останалите постове изненади нямаше.

Над всички обаче бе нападателят Али Соу, за когото упорито се твърди, че може да напусне "Бъгларска армия" срещу сериозна трансферна сума.

Той вкара два от головете за победата, като го направи само в рамките на 5 минути.

В 33-ата минута той бе изведен на отлична позиция очи в очи с вратаря и с чудесен удар успя да открие. Малко по-късно гамбиецът получи страхотно центриране от Едвин Джеси и с глава успя да удвои.

Снимка: cska.bg

Преднината на родния гранд стана класическа след час игра, когато точен бе централният бранител Албентоса, оказал се на точното място след корнер.

Крайният резултат пък бе оформен след автогол на казахстански играч. Той се получи след пробив и остро центриране на Греъм Кери.

ЦСКА няма да играе повече контроли на турска земя, като следващите мачове ще бъдат във втория етап от подготовката, който ще се проведе в Марбея, Испания.