Италианският гранд Ювентус преживя едни от най-ужасните си малко над два часа от доста години насам.

Съдът официално наложи ново наказание на клуба, като то се изразява в отнемането на 10 точки от актива на "бианконерите".

Причината е финансовите измами и фалшифицираните документи, заради които Юве загуби 15 точки от актива си преди няколко месеца. Точки, които впоследствие бяха възстановени от Италианския олимпийски комитет, преди преразглеждането на случая от съда да доведе до нова санкция.

Тя е по-лека от предходната, но отново има ужасяващ вид - 10 точки. Една от малкото позитивни новини е, че директорите на клуба, които първоначално получиха присъди и забрана да се занимават с футбол, бяха оправдани от съда.

И така от вторто място Ювнетус директно се срина до седмото - извън местата даващи право на европейско участие. Но с актив от 59 точки и три мача на сметката си, "бианконерите" все още имаха своите немалки шансове да се преборят за позиция в топ 4.

Тази надежда обаче също сякаш угасна, защото около час след официалното обявяване на наказанието започна гостуването на Ювентус на Емполи, което бе тежко загубено с 1:4.

Закотвилият се на 14-ото място тим на Емполи, който нито може да изпадне, нито особено да подобри своята позиция, подари на феновете си първа домакинска победа над Ювентус за първенство от 1999-а насам.

Звездата на тима Чичо Капуто откри от в 18-ата минута, а три по-късно Себстиано Луперто удвои. В самото начало на втората част с нов свой гол Капуто съвсем уби интригата в двубоя.

Това обаче не бе всичко. Федерико Киеза вкара почетен гол за Юве в самия край, а в добавеното от съдията продължение, когато всички чакаха мачът да приключи, Емполи успя да вкара и четвърти гол, правейки тази вечер още по-забележителна.

Снимка: Getty images

Така с оставащи два кръга до края, Ювентус е на пет точки от четвъртото място, като макар на теория шансове за зона Шампионска лига да има, то е трудно да повярваме, че Милан, Аталанта и Рома вкупом ще изгубят мачовете си до края.

Това ще означава, че няколко дни след болезненото си отпадане от полуфиналите на Лига Европа, Ювентус на практика се сбогува с второто си място и надеждите за класирането в Шампионска лига.

Единствената утеха за клуба може да остане евентуално добиране до някой от другите турнири на УЕФА, а в помощ на тима може да се окаже ремите, което по-рано днес Рома направи срещу Салернитана, ВИДЕО вижте тук >>>