Опитвайки се да заличи дефицит от един гол, Атлетико Мадрид приема Интер в един от най-интересните дуели в осминафиналите на Шампионска лига.

Двубоят е тази вечер от 22 часа и ще се изпъчва пряко пo bTV Action.

"Нерадзурите" измъкнаха аванс от 1:0 в първия мач на "Сан Сиро" след гол през второто полувреме на Марко Арнаутович.

След разочароващото си отпадане още в групите през миналия сезон, Атлетико на Диего Симеоне ще се опита да направи нещо значимо и да се класира на трети четвъртфинал в турнира в последните пет сезона. Интер пък търси поне повторение на представянето си от миналата година, когато игра финал и го загуби от Манчестър Сити с 0:1.

Двубоят идва три дни след разочароващата загуба от Кадис с 0:2, която на теория ще поразвали настроението в съблекалнята. Тези мачове от лигата обаче не са съвсем точен показател, защото преди първия мач с Интер, Атлетико би с 5:0 Лас Палмас. "Дюшекчиите" се борят за четвъртото място в Ла Лига заедно с Атлетик Билбао, но фокусът е изцяло в Шампионска лига.

Снимка: Getty images

Симеоне, който игра за Интер като футболист, е под напрежение заради само два спечелени мача от последните девет. По време на този период тимът му не вкара в пет от двубоите.

Сега ще преследва отстраняване на съперник след загуба в първия мач, но в последните три такива случая Атлетико неизменно отпадаше. Позитивното е, че мачът е на "Уанда Метрополитано", където мадридчани имат само една загуба в последните 32 мача, дошла срещу Билбао за Купата. Освен това им върви срещу италиански отбори, като бият в седем от последните си домакински мача срещу такива.

Интер е пълен контраст на Атлетико. Тимът на Симоне Индзаги е образец за ефективен футбол през този сезон и ще се поздрави с шампионската титла в Серия "А", където вече натрупа аванс от 16 точки.

В последните си 15 мача имат само победи с изключение на едно равенство. През уикенда "нерадзурите" победиха и хита на Серия "А" Болоня, въпреки че звездата в нападение Лаутаро Мартинес получи почивка.

Интер е изцяло концентриран върху Шампионска лига и ще се опита да достигне втори пореден финал, което би било велико постижнеие в новата история на клуба. Всичко обаче минава през много труден мач в Мадрид.

В другия осминафинал-реванш тази вечер Борусия Дортмунд приема ПСВ Айндховен след 1:1 в Нидерландия. Двубоят е от 22 часа пряко по РИНГ.

"Жълто-черните" ще са фаворити за продължаване напред, особено на фона на две поредни победи в Бундеслигата над Унион Берлин и Вердер Бремен и то в гостувания. Тимът на Един Терзич изглежда ще се бори до края за четвъртото място заедно с Лайпциг.

Дортмунд е фаворит и предвид по-значимия си опит в Европа, като в последните осем сезона на шест пъти стига до елиминациите на Шампионска лига.

Само веднъж обаче стигнаха до четвъртфинал.

ПСВ е абсолютен хегемон в Нидерландия през този сезон, като изглежда си осигури титлата много рано, защото продължава да е без загуба. Води с 10 точки на шампиона Фейенорд девет кръга преди края.

Отборът на Петер Бос може да е много опасен и го показа в първия мач с Дормтунд.