Възходът на новака Септември продължи в трети пореден мач, като столичният тим завърши наравно 1:1 с един от евроучастниците ни ЦСКА 1948.

Това бе мач, който трябваше да се играе в началото на месец август, още в третия кръг от началото на сезона, но тогава ЦСКА 1948 се възползва от правото си да го отложи като евроучастник, заради което двата тима се изправиха един срещу друг тази вечер в столичния квартал "Надежда".

Вероятно среща със Септември в онзи период през август щеше да е доста по-лека за ЦСКА 1948, защото днес двата тима не се победиха, а с оглед двете греди, които символичните домакини нацелиха, то в лагера на ЦСКА 1948 могат да се считат и за късметлии.

Началните минути, а и като цяло първото полувреме бяха доста динамични и интересни. Само в рамките на 20 минути видяхме греда, два редовни и един от менен гол, както и още ситуации за двата тима на стадион "Локомотив".

По-активният старт бе за символичните гости, след като северномакедонският национал Марио Илиевски нацели греда още в седмата минута, а в следващата атака вкара и гол, който обаче бе отменен заради засада.

Опасните атаки на ЦСКА 1948 продължиха и сякаш логичното се случи в 15-ата минута, когато Илиевски изведе Бирсент Карагерен на отлична позиция, а той не сбърка и откри резултата.

Авансът на ЦСКА 1948 обаче се задържа по-малко от шест минути, защото Септември организира отлична атака и след майсторска асистенция на Асен Чандъров, бразилецът Витиньо разстреля младия страж Алекс Божев за 1:1.

До края на полувремето двата тима продължиха с активните действия, а Септември дори можеше да осъществи обрат с втори гол на Витиньо, но в последната минута на полувремето ударът му срещна гредата.

След чудесната първа част, двата тима действаха доста по-предпазливо през втората и не предложиха същата динамична игра, а интересните моменти бяха доста по-малко.

Ключова можеше да се окаже една ситуация в 83-ата минута, когато Фаустас Степонавичос отправи хубав удар, който обаче се спря в гредата и Септември отново не успя да достигне до обрата.

Все пак новакът в елита се намира в отлична серия, защото след шест кръга без точка, вече има 7 в актива си след две поредни победи и реми, като само за няколко дни от последната позиция в класирането успя да се изкачи до 14-ото, оставяйки зад себе си Ботев (Враца) и Хебър.

Със сигурност по-разочарования от ремито с оглед амбициите на тима ще са в ЦСКА 1948, които остават на седмото място с 13 точки.