ЦСКА изигра може би най-слабия си мач от лятото насам и записа напълно логично поражение с 1:2 от Локомотив (Пловдив) на "Васил Левски" в столицата.

Грешна стъпка, която може и тотално да обрече шампионските надежди на "червените", но още по-притеснителното за феновете на тима трябва да е играта, която "любимците" им показаха в навечерието на Вечното дерби.

В огромни периоди от мача представянето на играчите в червени екипи бе буквално потресаващо и нямаше нищо общо с отбор, който заемо второто място в класирането и ясно афишира шампионски амбиции.

Не е тайна, че играта на ЦСКА не е това, което феновете искат да виждат от седмици насам, но сякаш безидейността и безхаберието в отбрана минаха всички граници именно днес срещу Локомотив.

Победата за пловдивчани дойде по драматичен начин с гол в продължението, но истината е, че доста преди това Локомотив трябваше да води, ако бе успял да реализира многото на брой положения.

Густаво Бусато бе герой на врата, а и някои разсеяни действия при контраатаките направиха така, че Локо можеше да изпусне победата.

Снимка: Bulphoto

ЦСКА игра смислен футбол в сумарно десетина минути за целия мач. Това бяха минутите около изравнителния гол, но през другото време трудно бихме намерили нещо позитивно в представянето.

Още самото начало на двубоя предвещаваше проблеми. Локо поведе още в петата минута чрез гол на Мартин Петков, който обаче бе отменен заради пасивна засада на неговият съотборник Мичи Нтело.

Макар таранът на пловдивчани да не игра с топката, реферът прецени, че позицията му пречи на видимостта на стражът Бусато.

Но вместо тази ситуация да събуди играчите в червено, то Локомотив продължи с лекота да организира контраатаки.

Мартин Петков нацели греда, след това Бусато спаси, а и Нтело имаше чудесно положение, но не успя да реагира по най-добрия начин.

И през второто полувреме нищо не се промени, а Локомотив заслужено откри в 60-ата минута, когато Димитър Илиев намери Дион, той подаде към Нтело, а той с лекота направи резултата 1:0.

Може би най-отчайващите минути за ЦСКА бяха десетте след гола, когато играчите в червени екипи просто се разхождаха по терена и даваха вид на хора, готови да инкасират още попадения.

Все пак индивидуалната класа си каза думата в 73-ата минута. Тобиас Хайнц центрира по перфектен начин и появилият се от пейката Данило Асприля изравни. 1:1, а само няколко минути по-късно всичко можеше да е различно, ако излезлият само срещу вратаря Фернандо Каранга бе успял да го преодолее.

Но с това се изчерпа всичко хубаво в играта на домакините. Локомотив имаше още няколко шанса, които Бусато спаси, а когато нещата отиваха към равенство, Локо измъкна успеха.

Димитър Илиев технично с пета изведе Нтело, който комбинира с Кристиан Пешов, а той прати топката във вратата за 2;1 в 93-ата минута.

Така ЦСКА остава с 57 точки на второто място, но има три точки по-малко и два мача повече от лидера и шампион Лудогорец. А с оглед играта, едва ли са мнозина оптимистите за шампионска титла в "червено".