Лудогорец победи Спартак Варна с 2:1 като гост в първия мач за двата отбора от пролетния дял на българския футболен шампионат.

Разградчани стигнаха до успеха след ранни голове на Кирил Десподов и Игор Тиаго преди през второто полувреме Луан Лейте Да Силва да върне надеждите за "соколите".

Мачът нямаше нищо общо с убедителната победа на Лудогорец срещу този съперник с 5:0 през първия полусезон. Домакините играха силно и при малко повече късмет можеха да спечелят поне точка от срещата.

С триумфа си хората на Анте Шимунджа поне временно са на първото място в класирането с 46 точки, на две зад ЦСКА, който утре гостува на Берое. Спартак остава последен в таблицата със скромен актив от осем точки.

Мачът започна по перфектен начин за шампионите - с гол още в осмата минута. Игор Тиаго бе изведен зад защитата и копна топка технично за Кирил Десподов, който с много труден удар от минимален ъгъл отклони за 1:0.

В 12-ата минута Спартак по чудо не изравни, когато Румен Руменов бе сам и стреля от чиста позиция, но топката бе изчистена от защитник на гол линията. Малко по-късно вратарят на гостите Серджио Падт се намеси блестящо при удар на Ивей Ромееш.

Домакините си платиха скъпо за пропуските, тъй като допуснаха втори гол в 20-ата минута. Игор Тиаго се нуждаеше от едно докосване, за да отклони неспасяемо след центриране по земя на Бърнард Текпетей от десния фланг.

До края на полувремето Лудогорец доминираше и Тиаго направи два сериозни пропуска, като с един се отчете и Десподов.

В началото на втората част Десподов направи още един пропуск, стреляйки покрай вратата. Спартак бе по-близо до гола, като в 49-ата минута Лерой Микелс отправи техничен удар и топката срещна страничната греда.

Спартак продължи да играе много вдъхновено и стигна до попадение в 57-ата минута. Ромееш даде фантастичен пас към наказателното поле, а Луан Лейте Да Силва спря топката с първото си докосване, а с второто я прати във вратата след обръщане - 1:2.

След това Лудогорец не позволи да се стигне до сериозно напрежение пред Серджио Падт и удържа аванса си.