Локомотив Пловдив постигна успех с 2:1 срещу Черно море в последното си домакинство в шампионата за този сезон. С основна заслуга за победата на "смърфовете" бе капитанът Димитър Илиев, който вкара гол и спечели дузпа.

Успехът остави пловдивчани в битката за петото място в класирането. Локомотив Пловдив вече има 53 точки на шестата позиция, а Черно море е само с една повече - 54.

В последния кръг варненци приемат Лудогорец, докато Локомотив Пловдив е гост на ЦСКА 1948.

"Смърфовете" поведоха в 52-ата минута, когато Петър Андреев проби отдясно и центрира ниско към границата на вратарското поле, откъдето Димитър Илиев засече топката в мрежата.

В 76-ата минута Черно море изравни, като след центриране на Николай Златев от пряк свободен удар, Живко Атанасов подаде към Мишаел Алвес, който с глава от 5-6 метра вкара гол за 1:1.

Минута преди края на редовното време на мача Джовани реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Цветомир Панов срещу Димитър Илиев. Първоначално съдията Георги Димитров не посочи бялата точка, но след консултация с VAR промени решението си.

"Това, че в последните мачове нещата не се получаваха, трябваше да ни амбицира още повече. Доволен съм, че зарадвахме феновете в последното ни домакинство за сезона", сподели след мача Димитър Илиев, чийто тим записа първи успех в плейофите.