Байерн бе на косъм от нова издънка в Бундеслигата, но в крайна сметка успя да сложи край на черната си серия.

Баварците спечелиха с 2:1 домакинството си на РБ Лайпциг по изключително труден начин.

В спасител за все още действащите шампиони по традиция се превърна Хари Кейн, който в този мач игра пред погледа на селекционера на Англия Гарет Саутгейт, заел място в ложата на "Алианц Арена".

Кейн даде аванс на баварците в 56-ата минута, но гостите изравниха чрез Бенямин Шешко в 70-ата минута. Спасителното попадение за Байерн бе отново дело на Кейн в добавеното време на срещата.

След този успех Байерн Мюнхен сложи край на негативната серия от две поредни загуби, като вече има 53 точки в актива си.

Воденият от Томас Тухел тим е на второ място в Бундеслигата и изостава на 8 пункта от Байер Леверкузен.

РБ Лайпциг остава на 5-о място с 40 точки.