Битката за титлата в Англия продължава да е тройна.

Това стана факт, след като Арсенал отговори на хвърлената ръкавица от Ливърпул и Манчестър Сити.

След като лидерите в класирането спечелиха своите мачове от 26-ия кръг, "артилеристите" нямаха право на грешка в домакинството си на Нюкасъл.

Тимът на Михаел Артета спечели с 4:1 след изключителна игра в атака, като на практика в нито един момент от мача не изпусна инициативата.

На "Емиратс" резултатът бе открит в 18-ата минута, когато Свен Ботман си отбеляза автогол. В 24-тата минута Кай Хавертц удвои, а Букайо Сака добави трети гол в 65-ата минута. Четвъртото попадение пък бе на сметката на Якуб Кивиор в 69-ата минута, а до края гостите успяха да вкарат почетен гол чрез Джо Уилок.

С победата Арсенал събра 58 точки и заема третото място.Вторият Сити е с 59, а лидерът Ливърпул - с 60.

Или с други думи - триото на върха се е събрало само в рамките на 2 точки, като по всичко изглежда, че битката за титлата остава непредсказуема.