Кристиано Роналдо бе главното действащо лице за Манчестър Юнайтед за пореден път през сезона, този път при домакинската победа с 3:2 в дербито с Арсенал.

Първият мач за “червените дяволи” на Олд Трафорд след раздялата с Оле Гунар Солскяр определено не разочарова и донесе много емоции както за привържениците на Юнайтед, така и за тези на лондончани. Привържениците на манчестърския тим показаха обичта си към норвежкия мениджър със специален транспарант преди мача.

“Артилеристите” вкараха първия гол за вечерта след изключително любопитен момент. При изпълнение на корнер Фред настъпи Давид де Хеа, а испанският вратар падна на земята пред гол линията си. При създалата се ситуация Емил Смит-Роу прати топката в празната мрежа с шут извън наказатленото поле, след което прозвуча съдийски сигнал. Мартин Аткинсън спря играта и провери ситуацията с ВАР, след което посочи центъра - 0:1.

Напълно логично футболистите на Майкъл Карик, за когото това бе последен двубой като временен наставник на тима, тръгнаха напред и установиха контрол над случващото се на терена, но без да успеят да стигнат до нещо съществено пред вратата на Аарън Рамсдейл. Усилията им бяха възнаградени минута преди почивката, когато грешникът при първия гол Фред намери технично Бруно Фернандеш, който не сбърка и ознаменува своя мач №100 за клуба с гол - 1:1.

В добавеното време на първата част Кристиано Роналдо опита да отбележи със задна ножица, но не съумя да го стори.

Още в първата минута на втората част Арсенал стигна до корнер, след който Де Хеа показа невероятен рефлекс, след като топката се отби в гърба на Габриел. В ответната атака Кристиано Роналдо финтира защитник на съперника, а после стреля от малък ъгъл, но Рамсдейл спаси.

Португалската суперзвезда обаче успя да отбележи в 51-ата минута, когато грешка на халфовете на Арсенал се превърна в скоростна атака за Манчестър. Маркъс Рашфорд асистира на седмицата на Юнайтед от дясното крило, а за Кристиано не бе никакъв проблем да се разпише отблизо - 2:1.

Това бе гол №800 в кариерата на CR7.

Няколко минути по-късно сходна ситуация, но пред другата врата, доведе до изравнителен гол - Габриел Мартинели центрира отдясно, Мартин Йодегор стреля, макар и от по-голяма дистанция, а Пиер-Емерик Обамеянг прескочи топката, за да влети тя в мрежата за 2:2.

В 68-ата минута Йодегор повали Фред в наказателното поле на Арсенал, а след консултация с ВАР, съдията Аткинсън посочи бялата точка. Зад топката застана Роналдо, който бе безкомпромисен с удар в средата на вратата за 3:2.

Обамеянг направи голям пропуск, след като не стреля достатъчно силно от няколко метра в 78-ата минута, а в остатъка от двубоя “топчиите” натиснаха, но не успяха да стигнат до изравнителен гол.

По-рано в четвъртък вечер Тотнъм надви Брентфорд с 2:0.

Юнайтед се доближи на само две точки от Арсенал в класирането - победителите днес са седми с 21 точки, пред тях е Тотнъм с 22, а “артилеристите” са пети с 23.