Неостаряващият Лука Модрич за пореден път показа, че дори и на 38-годишна възраст има своето място в големия футбол.

Хърватският носител на "Златната топка" се оказа големият жокер на Карло Анчелоти в дербито със Севиля от 26-ия кръг на Ла Лига, след като влезе като резерва и отбеляза победния гол за успеха с 1:0 на "Сантяго Бернабеу".

Реал имаше затруднения в мача, който беше изключително нервен и равностоен. Голови положения имаше и пред двете врати, но специален миг от Модрич се оказа решаващ.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ ВСИЧКИ НЕДЕЛНИ МАЧОВЕ В ЛА ЛИГА >>>

Двубоят беше специален и за капитана на Севиля Серхио Рамос, който игра за първи път срещу Реал на "Сантяго Бернабеу". Любимецът на домакинските фенове беше посрещнат с почести и те му отдадоха дължимото в церемония преди началото на мача.

На терена нямаше място за сантименти, като тимовете се впуснаха в люта битка. Ен Несири направи значим пропуск за Севиля още в самото начало.

В десетата минута Лукас Васкес изглеждаше, че открива резултата за Реал след пас на Винисиус, но голът бе отменен с ВАР заради фаул на Начо Фернандес срещу Ен Несири в хода на атаката.

В края на полувремето вратарят на Севиля Ниланд направи супер спасяване след снаряд на Федерико Валверде при едно от марковите му изпълнения. В началото на втората част уругваецът удари и греда.

Исак Ромеро направи най-големия пропуск за Севиля в 53-ата минута, като вина за това имаше и вратарят Андрий Лунин.

Най-важният момент дойде в 81-ата минута, когато Модрич прати топката с фалцов удар неспасяемо в ъгъла на Ниланд за 1:0.

Така Реал събра 65 точки и води с осем на втория Барселона. Севиля е с 24 точки на 16-ото място.