Винисиус се звърна с гръм и трясък на "Местая" - мястото, където преди година бразилецът бе грозно обиждан в един от най-големите расистки скандали в испанския футбол.

Бразилецът този път успя да смълчи домакинската публика с действията си на терена, макар Реал да не успя да победи, завършвайки наравно 2:2 с Валенсия.

Но всичко около Винисиус и неговото отмъщение остана на заден план заради огромния скандал, който беляза края на мача. Скандал, който при всички положения ще е водеща тема не само в Испания, но и в цяла Европа през следващите дни.

Всичко се случи секунди след изтичането на даденото от съдията продължение, когато Браим Диас центрира, а Джуд Белингам с глава вкара за 3:2 в полза на Реал. ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

Гол, който обаче нямаше как да бъде зачетен, защото последният съдийски сигнал се чу докато топката лети към главата на Белингам.

Наистина скандална ситуация, която предизвика гнева на играчите на Кралете и доведе до грозни сцени, в които директен червен картон получи ощетеният голмайстор Белингам.

При всички положения скандалът ще има огромен отзвук, но утре предстои да видим дали интригата за титлата ще може да се завърне. Реал има 66 точки, а имащите мач по-малко Жирона и Барселона са с 59 и 57.

Снимка: Getty images

Ако изключим ситуацията от самия край, то с оглед на факта, че Кралете губеха с 0:2 в резултата, вероятно получилото се реми няма да бъде прието трагично, а и при всички положения за самия Винисиус вечерта ще бъде специална, а това се видя и от радостта му.

След един доста кротки начални минути без положения, Валенсия буквално прати Реал в нокдаун, вкарвайки му два гола само в рамките на три минути.

Първо един грешен пас на Валверде и неумела игра в отбрана на Винисиус позволиха на "прилепите" да поведат, макар и с огромна доза късмет, защото Перес опита сам да завърши, но волето му се превърна в отлична асистенция за Уго Дуро.

Три минути по-късно ужасяващата глупост в отбрана сътвориха Дани Карвахал и вратарят Лунин, а от това се възползва Роман Яремчук, който направи резултата 2:0.

Винисиус обаче успя да намали в самия край на първата част, а когато в 76-ата минута с глава бразилецът вкара за 2:2, той не пропусна да се изплези на публиката и да направи танц - иронична препратка към нещата, с които същите тези фенове го наричаха преди няколко месеца.

Двубоят бе помрачен от ужасяващата контузия на Диакаби от състава на Валенсия. Кракът му бе счупен, а всички играчи на терена се хванаха за главата и трудно успяха да сдържат сълзите си, като мнозина очакваха, че психически едва ли 22-ата на терена ще са способни да доиграят зрелищно оставащите минути.

Нищо подобно. Секунди след контузия главният рефер отсъди дузпа в полза на Валенсия, която бе отменена след намесата на ВАР, а пък в самия край дойде и скандалната ситуация с гола на Белингам, вкаран около секунда след последния съдийски сигнал.