Японският Урава Ред Даймъндс е съперникът на Манчестър Сити на Световното клубно първенство, което се провежда в Саудитска Арабия.

Японците, които са действащият клубен първенец на Азия, надвиха мексиканския Леон, който пък е представител на северноамериканския футбол.

Урава Ред Даймъндс спечели мача с 1:0, с гол на нидерландеца Алекс Шалк, който се разписа в 78-ата минута, само пет, след като се появи в игра.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Така Урава Ред Даймъндс за втори път ще играе полуфинал на Световното клубно първенство. Първият случай бе през 2007-а, когато японците загубиха с 0:1 от Милан, а сега насреща им отново е европейският клубен първенец, който този път е Манчестър Сити.

Снимка: АР/БТА

Голямата новина от турнира обаче е, че саудитските милиони все още не решават нищо във футбола, защото местният Ал Итихад се провали тежко.

Предвожданият от Карим Бензема тим участва в турнира в ролята си на шампион на страната домакин, без да е континентален първенец, подобно на останалите отбори.

Звездната селекция на саудитците не бе достатъчно за място на полуфиналите, защото Бензема и компания загубиха с 1:3 от египетския Ал Ахли.

Клубният първенец на Африка категорично надигра саудитския си домакин, като все пак решителен момент в мача се оказа дузпата, която Карим Бензема изпусна в края на първата част.

Това се случи при резултат 1:0 за Ал Ахли, след като египтяните откриха именно от дузпа чрез Али Маалул. Бензема изпусна да изравни от наказателен удар, а в началните минути на втората част Хюсеин Ел Шахат и Емам Ашур покачиха до 3:0.

Бензема все пак вкара, но едва в 92-ата минута за 1:3 и така Ал Ахли ще се изправи срещу шампиона на Южна Америка - Флуминензе.

Снимка: Getty images