Манчестър Юнайтед продължи серията си от мачове без загуба във Висшата лига, побеждавайки като гост Брайтън с 3:0. "Червените дяволи" вече нямат поражение в осем поредни шампионатни двубоя, а днес спечелиха за първи път срещу този съперник далеч от дома. В предишните си две визити на южното английско крайбрежие футболистите на Манчестър неизменно регистрираха загуби.

Тийнейджърът Мейсън Грийнууд, който започна като титуляр в атака, заедно с Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд, откри резултат след малко повече от 15 минути футбол. 18-годишният нападател завърши постепенно организирана атака на отбора си с изстрел по земя от петнадесетина метра между няколко защитници, попаднал в близкия ъгъл на вратата за 1:0.

Бруно Фернандеш удвои в 29-ата минута, когато получи пас от Пол Погба и стреля от границата на наказателното поле, за да накаже за втори път Мат Райън - 2:0.

Манчестър доминираше изцяло на терена, но трябваше да почака до второто полувреме за нов гол, който този път дойде след скоростна атака. Грийнууд центрира от левия фланг към Фернандеш, а той шутира силно от воле, за да направи резултата 3:0 от сравнително малък ъгъл.

След този успех Юнайтед има 52 точки и е на пето място, изоставайки на две от четвъртия Челси, но "сините" са и с мач по-малко. Брайтън от своя страна е на петнадесета позиция с 33 точки.