Манчестър Юнайтед завърши наравно 2:2 при гостуването си на Саутхемптън в 14-ия кръг от Висшата лига и в трети пореден мач от първенството не успя да победи.

"Червените дяволи" се оказаха изоставащи с 0:2 след 20 минути игра, но в следващите 20 успяха да изравнят и подсказаха за довършване на обрата през второто полувреме.

Само че това не се случи и вместо това "светците" имаха по-добрите голови положения. И това въпреки че тимът на Марк Хюс бе с едва 10 гола от началото на сезона и започна мача като предпоследен.

Саутхемптън шокира съперника си с два ранни красиви гола. 26-годишният Стюарт Армстронг разстреля Де Хея с удар по земя в 13-а минута за 1:0.

В 20-а Седрик Соарес изпълни фантастичен пряк свободен удар, с който също не остави шанс на един от най-добрите вратари в света.

Тъмните облаци бързо надвиснаха над "червените дяволи", но този път те реагираха светкавично. В 33-а минута Ромелу Лукаку се разписа, след като Рашфорд бе спрян при свой пробив, но топката попадна в белгиеца.

Резултатът бе изравнен бързо след това - шест минути по-късно. Андер Ерера вкара 17-ия си гол за сезона след техничен удар отблизо. Заслугата за асистенцията отново бе на Рашфорд.

През втората част и двата отбора направиха пропуски, но по-трудните спасявания бяха за Де Хея след грешки в защитата на гостите. Резултатът сякаш е закономерен.

"Червените дяволи" остават седми с актив от 22 точки, а Саутхемптън е 18-и с девет пункта.