Реал Мадрид победи Валенсия с 2:0 у дома и излекува поне временно отворените рани от недобрия сезон, който прави.

Шампионът на Европа стабилизира кораба след конфузното 0:3 от Ейбар преди седмица, като успя и да прескочи в елиминациите с 2:0 в Рим над Рома във вторник.

В домакинството срещу Валенсия съставът имаше интересен вид, като Серхио Регуйон и Федерико Валверде заеха място в него. Общо 6 испанци стартираха като титуляри, а в края на мача броят им бе 7.

Един от тях - десният бранител Дани Карбахал, центрира остро и предизвика автогол на Даниел Вас още в 8-ата минута. Седем минути преди края резервата Лукас Васкес (отново испанец) оформи крайния резултат.

Така Реал е само на 3 т. зад лидера Севиля в класирането, което е чудесна новина при всички проблеми на тима и треньорската смяна от началото на сезона.

В неделя лидерът гостува на Алавес, а вторият Барселона приема Виляреал.