"Ювентус" се подигра с "Милан" - 4:0 на финала за Купата на Италия, за да подпечата на практика четвърти пореден дубъл. Доминацията на този отбор става застраващо задушаваща.

До 56-ата минута резултатът бе 0:0 и "Милан" се надяваше да излъже фаворита. Но попадения на Мехди Бенатия (централен защитник, но с два гола) и Дъглас Коща, както и автогол на Никола Калинич, донесоха внушителната разлика.

Вина за две от попаденията имаше и младият вратар на "червено-черните" Джанлуиджи Донарума, който е все по-често критикуван въпреки крехката си възраст от 19 години.

"Ювентус" е сигурен шампион за седми пореден път, като има аванс от 6 т. пред "Наполи" и 16 гола в повече, 2 кръга преди края. Трябва да падне с много два пъти поред, за да стане чудо.

Купата на Италия е четвърта последователна, което прави - четири дубъла поред!

Италианският футбол е под черно-белия ботуш на един много силен отбор.