Ювентус претърпя жесток провал при гостуването си на Макаби (Хайфа) в Шампионската лига. "Старата госпожа" допусна поражение с 0:2 от израелския тим и така излизането от групата изглежда като все по-невъзможна и невъзможна мисия.

След днешния резултат Юве и Макаби имат по три точки, заемайки съответно трета и четвърта позиция в класирането и изоставайки на по четири от ПСЖ и Бенфика, които играят по-късно тази вечер. Това бе и поредното разочароващо представяне за играчите на МАкс Алегри.

Домакините влетяха в мача пределно мотивирани и това си пролича още от първата минута. Войчех Шчесни предотврати сигурен гол след по-малко от пет минути игра, отразявайки удар с глава на Франтзди Пиеро, а едва 180 секунди по-късно, в 7-ата минута, Макаби поведе.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Така торинци допуснаха гол в шести пореден европейски мач - нещо, което за последно се бе случвало през 2013 година.

Това стана факт след центриране на Пиер Корню към Ацили, който отбеляза... с гръб и след крайно неубедителна реакция на Шчесни. В 12-ата минута Тярон Чери разтърси гредата на Юве от пряк свободен удар, а малко по-късно Шчесни спря Ацили за второ попадение.

В 22-ата минута Анхел ди Мария напусна принудително мача заради мускулно разтежение, а до почивката Макаби играеше видимо по-добре и заслужи второто си попадение.

То падна три минути преди полувремето, когато Пиеро намери на добра позиция Ацили и той удвои сметката си - 2:0.

След подновяването на играта гостите от Торино опитаха да потърсят начин да се върнат в мача, но просто им липсваше креативност в предни позиции. Юве разчиташе изцяло на центрирания към Душан Влахович и Аркадиуш Милик, а това не даваше абсолютно никакъв резултат.

В 66-ата минута пейката на "бианконерите" избухна с искания за дузпа за нарушение срещу Хуан Куадрадо в наказателното поле, като до голяма степен те бяха резонни, но консултация с ВАР накара Матео Лаос да запази мълчание по темата и да остави играта да продължи.