Давид де Хеа показа това, което бяхме позабравили, че умее. След година без договор във футбола, дългогодишният страж на Манчестър Юнайтед от лятото е във Фиорентина, а в неделната вечер отчая Милан при победата на "виолетовите" с 2:1.

Испанският вратар спаси две дузпи, изпълнени от Тео Ернандес и Тами Ейбрахам, за да запази трите точки за домакините.

Драмата бе голяма на "Артемио Франки", защото първо дузпа получи Фиорентина. Но Мойс Кийн стреля и видя как Майк Менян спаси удара му в 22-рата минута.

В 35-ата обаче Ясин Адли откри за Виола.

В добавеното време на първата част Ернандес изпусна първата дузпа за Милан, като Де Хеа плонжира вляво и отрази майсторски удара му.

В 56-ата бе ред на Ейбрахам да се пробва от 11 метра - този път мощен шут вдясно ниско на вратаря, но Давид пак бе непробиваем, този път зрелищно отразявайки с една ръка.

В 60-ата минута Кристиан Пулишич изравни, но в 73-ата Гудмундсон вкара победно за Фиорентина. В добавка Ернандес бе изгонен в края и Милан доигра мача с 10 души.

"Червено-черните" са с 11 точки на шесто място, а тимът от Флоренция има 10 и е 11-и.