Жребият за ФА Къп размина така или иначе малкото останали фаворити в петия кръг на надпреварата.

От топ отборите на Острова сред най-добрите 16 остнаха само три тима, като това са Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед и Тотнъм.

Жребият за петия кръг ги размина, но все пак отреди и интересен мач на "Ол Трафорд", в който Манчестър Юнайтед ще посрещне Уест Хем.

"Чуковете" научиха за потенциалното си готуване минути преди мача си срещу Дарби Каунти, който бе последен от програмата на четвъртия кръг, а в него Уест Хем спечели с 2:0 над третидивизионния си съперник.

Иначе шампионът Манчестър Сити ще гостува на втородивизионния Бристъл Сити, а пък Тотнъм ще има визита на един измежду Рексъм и Шефийлд Юнайтед, които ще трябва да преиграват сблъсъка си след реми в първия мач.