Испания ще играе финал в Лигата на нациите за втори път от създаването на турнира. "Фуриите" се справиха с Италия във втория полуфинал, печелейки го с 2:1 благодарение на късен гол и така в неделя ще спорят за титлата с Хърватия в Ротердам.

Иберийците вече играха за трофея веднъж, но загубиха от Франция през 2021 година на "Сан Сиро".

Детинска грешка на Леонардо Бонучи доведе до гол за Испания още в третата минута. Тогава Гави пресира старото куче в италианската защита, а Йереми Пино му отне топката пред наказателното поле, след което с хубав удар откри резултата - 1:0.

Дебютантът Робин льо Норман обаче сгреши по-малко от десетина минути след това, играейки с ръка в собственото си наказателно поле и това доведе до дузпа за "адзурите". Зад топката застана Чиро Имобиле и не сбърка за 1:1 в 11-ата минута.

В 21-ата чудесна атака на Италия изведе на добра позиция Давиде Фратези, а той прати топката в мрежата на Симон, но консултация с ВАР накара съдиите да отсъдят засада и да отменят първото попадение на Фратези за "скуадрата".

"Ла Роха" влетя вихрено във второто полувреме, като в рамките на първите десетина минути на Донарума му се наложи да спасява опасен изстрел на Микел Мерино, а след това грешка на италианския вратар даде шанс на Родри да изведе своите напред, но той стреля неточно.

Фратези бе близо до гол в 65-ата минута, но Симон реагира блестящо и отрази изстрела му.

Хоселу се превърна в "златната" резерва за иберийците. Спряганият за Реал (Мадрид) нападател влезе в 84-ата минута и се разписа само четири по-късно, точно когато изглеждаше сякаш ще гледаме продължения. Нападателят бе точен за 2:1, след като добута във вратата топката, озовала се в него след изстрел на Родри и рикошет.