Спортинг (Лисабон) и Арсенал изиграха зрелищен мач от осминафиналите на Лига Европа, в който си вкараха четири попадения и завършиха наравно 2:2.

Освен попаденията, двата тима ни подариха още редица положения и прекрасен открит футбол от първата до последната минута.

Макар срещу себе си да имаха лидерът и запътил се към титла от Висшата лига тима на Арсенал, домакините от Лисабон играха доста смело, постигнаха обрат, а в последните минути не си и помислиха да бранят резултата.

Съвсем логично Арсенал владееше повече топката и имаше контрол над събитията, но с оглед показаното в атакуващ план за 90-те минута, сякаш съвсем заслужено двата тима ще решават всичко помежду си след седмица в Лондон.

Нещата обаче не бяха толкова оптимистични след първата половина на полувремето, когато Арсенал вече водеше, а имаше и няколко шанса на сметката си.

Салиба се разписа с глава след центриране от корнер, а единоборство в наказателното поле по време на гола предизвика меле на терена, укротено от рефера с жълти картони.

Спортинг не се смути от силния старт на Арсенал и постепенно заигра далеч по-агресивно и в 34-ата стигна до изравняването по идентичен начин. Отново корнер, а голът с глава вкара Гонсало Инасио.

Втората част започна перфектно за домакините, които осъществиха пълния обрат чрез Паулиньо, а малко след това попадение, можеше да станем свидетели на уникален момент.

Габриел Мартинели от Арсенал взе топката малко пред своето наказателно поле и се насочи към противниковата врата, преодоля четирима играчи, дори премина и през вратаря, но последното му докосване му изневери и той не успя да вкара грандиозен гол в стил Марадона.

Все пак Арсенал изравни малко по-късно, когато далечен шут на Гранит Джака рикошита в Морита и влетя във вратата на Спортинг за крайното 2:2.

По същото време воденият от Жозе Моуриньо тима на Рома, успя да победи Реал Сосиедад, а ВИДЕО може да видите тук >>>