"Миньорите" от Гилзенкирхен се наложиха безпроблемно с 3:1 след попадения на испанската легенда Раул и Хурадо за Шалке и Шехтер за гостите. Бившата звезда на Реал Мадрид бе точен на два пъти. Отборът на домакините не остави никакви съмнения за крайния успех на "Велтинс арена".

Футболистите на Шалке упражниха натиск още в началните минути на срещата, който в крайна сметка даде резултат след 180 секунди игра. Опитният Раул получи топката след добра комбинация между Хуардо и Клаас Ян-Хунтелаар и останал сам срещу вратаря на гостите Енияма с лекота го преодоля.

Въпреки огромното превъзходство на домакините второто попадение дойде едва през втората част, а негов автор отново стана Раул. Испанецът се разписа в 58-ата минута, за да увеличи преднината на "сините" на 2:0.

3:0 направи Хосе Мануел Хурадо десет минути по-късно. Домакините успяха да отправят цели 20 удара към вратата на гостите, но в крайна сметка нов гол във вратата на израелците не падна.

Противно на логиката той дойде в мрежата на Шалке в продължението на срещата. Почетният гол за Апоел вкара Шехтер.

В другия мач от групата френският Олимпик Лион също записа домакински успех. "Жирординците" се наложиха с 2:0 над Бенфика след голове на Брианд през първото полувреме и звездата Лисандро Лопес през втората част, предаде Гонг.

След тези резултати не настъпиха никакви промени във временното класиране в групата. Лидер остава Лион с пълен актив от 9 точки, втори остава Шалке с 6 точки, Бенфика заема третата позиция с три, а без спечелени точки на последното място е израелският Апоел Тел Авив.