Зрелища белязаха вечерта в Шампионската лига, като най-големият голов спектакъл бе в Дортмунд, където Борусия размаза Селтик със 7:1.

Вицешампионът на Европа се опита да "препише" от Байерн, който на старта помете с 9:2 Динамо (Загреб), а очевидно вторият най-популярен германски отбор не искаше да изостава по примера на колоса.

Карим Адейеми вкара хеттрик, Серу Гираси добави два гола, Емре Джан и Феликс Нмеча също се разписаха. В деветата минута Дайдзен Маеда вкара за 1:1 в полза на гостите и даде надежди, че Селтик ще се бие като равен. Напразно - още до почивката резултатът бе 5:1.

Борусия е на върха в класирането в Шампионската лига с 6 точки и голова разлика 10:1 (след 3:0 при гостуването на Брюж на старта).

Барселона отнесе с 5:0 гостуващия Йънг Бойс и даде най-добрия отговор на колебанията напоследък. Каталунците паднаха от Осасуна с 2:4 в първенството миналия уикенд, а на старта в Шампионската лига загубиха с 1:2 от Монако.

В първото им домакинство обаче два гола вкара Роберт Левандовски, по един добавиха Рафиня, Иниго Мартинес и автогол на Камара.

Швейцарският шампион е с 0 точки и голова разлика 0:8.

Интер не даде никакви шансове на Цървена звезда - 4:0 на "Сан Сиро". Тук вкараха Хакан Чалханоглу, Марко Арнаутович, Лаутаро Мартинес и Мехди Тареми, а сръбският шампион дори се отърва от по-тежък резултат. Звезда е с нула точки, Интер има 4.

Манчестър Сити нямаше никакви проблеми при гостуването на Слован в Братислава - също 4:0. Головете вкараха Илкай Гюндоган, Фил Фодън, Ерлинг Холанд и Джеймс Макатий. Английският първенец има 4 точки, а словашкият - с нула.

ПСВ и Спортинг завършиха наравно 1:1, а в изключително интерес мач шампионите на Германия от Байер Леверкурен взеха ценно 1:0 у дома над Милан. Виктор Бонифас вкара победно в 51-вата минута, а тимът на Чаби Алонсо е с 6 точки. Седемкратният крал на Европа от Милано няма нито една, след като бе победен и на старта от Ливърпул с 1:3.