Играчите на Далас Каубойс нагризаха печена пуйка на терена още по време на мача срещу Вашингтон, който се игра на традиционния за Щатите празник Ден на благодарността.

Каубоите, които винаги имат мач на този ден в празничната програма от три двубоя, победиха с 45:10.

Още по време на играта, в четвъртата четвърт, Далас отбеляза тъчдаун, а няколко от играчите се впуснаха към червен контейнер, поставен зад ендзоната. Вътре бяха скрити няколко парчета от пуйката, увити в специално фолио. Куотърбекът Дак Прескът даде тон, извади и си хапна, а над 93 000 по трибуните на стадиона бяха в еуфория.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ МАЧОВЕТЕ НА ДЕНЯ НА БЛАГОДАРНОСТТА>>>

Традицията е спазена, мачът е спечелен и бе време за празненства.

След края Прескът и съотборникът му ДаРон Бланд хапнаха пуйка и пред репортерите, докато даваха интервюта за победата.

Традицията да се играе най-обичания от американците спорт в празничния ден е на 89 години. През 1934-а Детройт среща Чикаго, който е шампион по това време.

И днес, когато се прави програмата с три мача за Деня на благодарността, единият със сигурност е домакински двубой на Детройт. Той е и най-ранен - започва по обяд местно време. Вчера тимът загуби у дома от Грийн Бей с 22:29.

От 1966-а пък Далас стана вторият отбор, който винаги играе като домакин на празника.

Вчера традицията също бе спазена - с победа на Каубоите.

А рано тази сутрин наше време и в праймтайма зад Океана, бе третият мач от празничната програма.

В него Сиатъл загуби у дома от Сан Франциско с 13:31.